ECL10US05-E
AC-DC; 10W; 5V; 2,6A
http://www.xppower.com/product/ECL05-30-Series
Category
Manufacturer part numberECL10US05-E
Order number 100K045587
Minimum order quantity6 Pcs
Multiplicity6 Pcs
Parametry produktu ECL10US05-E
AttributeValue
Safety requirements: IEC60950-1, EN60950-1, UL60950-1, CSA22.2 No.234 per cUL
Number of outputs: 1 - Single
Montáž: Na desku plošného spoje (PCB)
Link to Datasheet: https://www.xppower.com/portals/0/pdfs/SF_ECL05-30.pdf
Link to Declaration of Conformity: https://www2.xppower.com/portals/0/pdfs/DofC_ECL10.pdf
Operating Temperature: -20 °C až +70 °C (viz katalogový list)
Operating Temperature: <0.3 W
Connection: Jednofázový AC
Dimensions [Inch/mm]: 2.06 x 1.07 x 0.91 (52.4 x 27.2 x 23.0)
Typ měniče: AC-DC
Efficiency [%]: 75
Power: 10 W