ECM100UQ42
AC-DC; 100W; 3,3V; 10A; 5V; 5A; 12V; 0,8A; -12V; 0,5A
http://www.xppower.com/product/ECM40-100-Series
Category
Manufacturer part numberECM100UQ42
Parametry produktu ECM100UQ42
AttributeValue
Safety requirements: EN60950-1, UL60950-1, CSA 22.2 601.1, EN60601-1, UL60601-1
Number of outputs: 4 - Quad
Montáž: Na šasi
Link to Datasheet: https://www.xppower.com/portals/0/pdfs/SF_ECM40-100.pdf
Link to Declaration of Conformity: https://www.xppower.com/portals/0/pdfs/DofC_ECM100_Multi.pdf
Operating Temperature: 0 °C až +70 °C (viz katalogový list)
Connection: Jednofázový AC
Dimensions [Inch/mm]: 4.5 x 2.5 x 1.2 (114.3 x 63.5 x 30.5)
Specifické použití: Medical
Typ měniče: AC-DC
Efficiency [%]: 80-85 % dle typu
Power: 100 W