SHP1000PS28
AC-DC; 1000W; 28V; 43A
http://www.xppower.com/product/SHP-Series
Category
Manufacturer part numberSHP1000PS28
Parametry produktu SHP1000PS28
AttributeValue
Safety requirements: IEC60950-1 CB report, CSA 22.2 No.60950-1, UL60950-1, TUV, EN60950-1, SEMI F47
Number of outputs: 1 - Single
Montáž: Na šasi
Link to Datasheet: https://www.xppower.com/portals/0/pdfs/SF_SHP.pdf
Link to Declaration of Conformity: https://www2.xppower.com/portals/0/pdfs/DofC_SHP1000.pdf
Operating Temperature: -20 °C až +70 °C (viz katalogový list)
Connection: Jednofázový AC
Dimensions [Inch/mm]: 9.55 x 5.9 x 2.4 (242.64 x 149.8 x 61.0)
Typ měniče: AC-DC
Efficiency [%]: 85 % typ.
Power: 1000 W