VCE10US05
AC-DC; 10W; 5V; 2A
http://www.xppower.com/product/VCE10-Series
Category
Manufacturer part numberVCE10US05
Parametry produktu VCE10US05
AttributeValue
Safety requirements: IEC60950-1, IEC62368-1, IEC60335-1, UL62368-1, EN62368-1, EN60335-1
Number of outputs: 1 - Single
Montáž: Na desku plošného spoje (PCB)
Link to Datasheet: https://www.xppower.com/portals/0/pdfs/SF_VCE10.pdf
Link to Declaration of Conformity: https://www2.xppower.com/portals/0/pdfs/DofC_VCE10.pdf
Operating Temperature: -20 °C až +70 °C (viz katalogový list)
Operating Temperature: 0.3 W
Connection: Jednofázový AC
Dimensions [Inch/mm]: 2.00 x 1.15 x 0.91 (50.8 x 29.2 x 23.1)
Specifické použití: ITE
Typ měniče: AC-DC
Efficiency [%]: 80 % typ.
Power: 10 W