VCS70US12
AC-DC; 70W; 12V; 5,83A
http://www.xppower.com/product/VCS-Series
Category
Manufacturer part numberVCS70US12
Compare (0)
In stock (Brno)
2 Pcs
Price Without VAT
Price with VAT
In order to purchase goods it is necessary to register .
Parametry produktu VCS70US12
AttributeValue
Safety requirements: IEC60950-1, CSA C22.2 No.60950-1-03, UL60950-1, TUV EN60950-12
Number of outputs: 1 - Single
Montáž: Na šasi
Link to Datasheet: https://www.xppower.com/portals/0/pdfs/SF_VCS.pdf
Link to Declaration of Conformity: https://www2.xppower.com/portals/0/pdfs/DofC_VCS70.pdf
Operating Temperature: -25 °C až +70 °C (viz katalogový list)
Operating Temperature: <0.5 W
Connection: Jednofázový AC
Dimensions [Inch/mm]: 5.12 x 3.88 x 1.57 (130.0 x 98.5 x 40.0)
Typ měniče: AC-DC
Efficiency [%]: 87
Power: 70 W