CCH600PS28
AC-DC; 600W; 28V; 21,5A
http://www.xppower.com/product/CCH400-600-Series
Category
Manufacturer part numberCCH600PS28
Parametry produktu CCH600PS28
AttributeValue
Safety requirements: IEC60950-1 CB report, UL60950-1, TUV EN60950-1
Number of outputs: 1 - Single
Montáž: Na chladič
Link to Datasheet: https://www.xppower.com/portals/0/pdfs/SF_CCH400-600.pdf
Link to Declaration of Conformity: https://www2.xppower.com/portals/0/pdfs/DofC_CCH400-600.pdf
Operating Temperature: -40 °C až +85 °C baseplate (viz katalogový list)
Connection: Jednofázový AC
Dimensions [Inch/mm]: 8.43 x 4.02 x 1.69 (214.0 x 102.0 x 43.0)
Specifické použití: Defense & Avionics
Typ měniče: AC-DC
Efficiency [%]: 86 % typ.
Power: 600 W